Czytasz dzięki

Osram wspiera przejęcie przez AMS

opublikowano: 12-11-2019, 10:20

Niemiecki producent oświetlenia, koncern Osram ponownie wezwał swoich akcjonariuszy do poparcia oferty przejęcia złożonej przez austriacką firmą AMS o wartości 5 mld USD, donosi Reuters.

Cena ofertowa 41 EUR za akcję w gotówce stanowi odpowiednią wycenę spółki z punktu widzenia zarządów – napisał Osram w oświadczeniu.

Zobacz więcej

Osram

Ina Fassbender/dpa/Forum

Na początku tego miesiąca AMS wznowił próbę przejęcia Osram mając nadzieję, że jego najnowsza oferta przekona inwestorów z niższym współczynnikiem akceptacji ustępstwami wobec kierownictwa i związków zawodowych niemieckiej grupy oświetleniowej.

Akcjonariusze mają czas do 5 grudnia na wyrażenie swojego stanowiska ws. przejęcia. 

Z uwago na słabsze wyniki Osram zapowiedział obniżenie kosztów i niewypłacenie  dywidendy. Firma w roku obrotowym zakończonym we wrześniu odnotowała stratę, będąc jedną z ofiar kryzysu w branży motoryzacyjnej. Netto straciła 343 mln EUR (377,99 mln EUR) w porównaniu z zyskiem w kwocie 188 mln EUR rok wcześniej.

Koncern nie spodziewa się, że globalna produkcja samochodów w krótkim okresie się poprawi, dlatego zaplanował obniżenie kosztów o 220 mln EUR  w latach 2017-2021.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu