Osram wspiera przejęcie przez AMS

opublikowano: 12-11-2019, 10:20

Niemiecki producent oświetlenia, koncern Osram ponownie wezwał swoich akcjonariuszy do poparcia oferty przejęcia złożonej przez austriacką firmą AMS o wartości 5 mld USD, donosi Reuters.

Cena ofertowa 41 EUR za akcję w gotówce stanowi odpowiednią wycenę spółki z punktu widzenia zarządów – napisał Osram w oświadczeniu.

Osram
Osram
Ina Fassbender/dpa/Forum

Na początku tego miesiąca AMS wznowił próbę przejęcia Osram mając nadzieję, że jego najnowsza oferta przekona inwestorów z niższym współczynnikiem akceptacji ustępstwami wobec kierownictwa i związków zawodowych niemieckiej grupy oświetleniowej.

Akcjonariusze mają czas do 5 grudnia na wyrażenie swojego stanowiska ws. przejęcia. 

Z uwago na słabsze wyniki Osram zapowiedział obniżenie kosztów i niewypłacenie  dywidendy. Firma w roku obrotowym zakończonym we wrześniu odnotowała stratę, będąc jedną z ofiar kryzysu w branży motoryzacyjnej. Netto straciła 343 mln EUR (377,99 mln EUR) w porównaniu z zyskiem w kwocie 188 mln EUR rok wcześniej.

Koncern nie spodziewa się, że globalna produkcja samochodów w krótkim okresie się poprawi, dlatego zaplanował obniżenie kosztów o 220 mln EUR  w latach 2017-2021.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane