Ostatni dzwonek na zdobycie dotacji

Agnieszka Jabłońska
opublikowano: 15-09-2010, 07:42

: Firmy, które liczą na UE, powinny trzymać rękę na pulsie. Pieniędzy w regionach jest coraz mniej.

Choć pieniędzy na dotacje dla firm nie zostało wiele, kilka okazji w tym i przyszłym roku jeszcze się nadarzy. Za dwa tygodnie konkurs dla mikroprzedsiębiorstw wystartuje w Małopolsce. Na tym nie koniec.

— W przyszłym roku ogłosimy cztery konkursy: osobno dla mikro-, małych i średnich firm oraz na projekty badawcze — wyjaśnia Rafał Solecki, dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości.

Małopolska ostrzy sobie także zęby na 512 mln EUR, które dostaną województwa najszybciej rozdysponowujące unijną kasę.

— W kolejce po kawałek tego tortu jesteśmy na czwartym miejscu. Gros z otrzymanej kwoty przeznaczymy na dotacje dla firm — obiecuje Rafał Solecki.

Trzy konkursy dla przedsiębiorstw w tym roku ogłosi Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości. W 2011 r. będzie ich aż 11.

— W październiku 2010 r. ruszy rywalizacja dla mikroprzedsiębiorstw (działanie 1.1) i instytucji otoczenia biznesu (działanie 2.3). W grudniu będzie można zdobyć dotacje na badania i nowoczesne technologie (działanie 1.6) — wylicza Bogdan Kawałko, dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju Regionalnego w lubelskim Urzędzie Marszałkowskim.

Fory w konkursach dostaną mikroprzedsiębiorstwa z terenów popowodziowych.

Więcej w środowym "Pulsie Biznesu"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Jabłońska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Ostatni dzwonek na zdobycie dotacji