Ostatnia szansa Impexmetalu

Dariusz Karolak
03-06-2002, 00:00

Historyczne dno stało się faktem. Kurs ślizga się po dolnej krawędzi wstęgi dziennej, co jest typowe dla silnego trendu spadkowego. Wstęga tygodniowa się rozchyla. Jej dolna krawędź znajduje się przy 3,38 dając niedźwiedziom duże pole do popisu, pod warunkiem, że pokonają wsparcie przy 7 zł. Z drugiej strony naruszenie dna z X’98 było krótkotrwałe. Możliwy jest więć długoterminowy trend boczny ze wsparciem w okolicach 7 zł.

W grę wchodzi okno czasowe 31 V-2 VII, bo latem 2000 r. były 2 sesje, na których zanotowano kurs 33 zł. Wydawałoby się, że bardziej znacząca była pierwsza z 21 VII, z uwagi na 5-krotnie większy wolumen. Przy takim założeniu, granice czasowe wyznaczyła sesja piątkowa, a sygnałem do wzrostu może okazać się informacja o możliwości pozyskania wpływów ze sprzedaży zbędnego majątku w wysokości 130-170 mln zł. Zakładając drugi wariant byki dostają dodatkowy miesiąc na to, by się pozbierać. Nie mogą jednak w tym czasie dopuścić do spadków poniżej 7 zł, bo cała koncepcja padnie, dając sygnał do nowej dynamicznej fali spadkowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ostatnia szansa Impexmetalu