Ostre tarcia w Rafako

DI, ESPI
opublikowano: 18-11-2012, 18:47

Do 16 lutego 2013 roku, zostali zwieszeni w czynnościach przez Radę Nadzorczą Rafako członkowie zarządu - poinformował główny akcjonariusz, spółka PBG.

"Rada Nadzorcza w pełnym składzie i jednogłośnie podjęła uchwałę o zawieszeniu w pełnieniu czynności członków zarządu Wiesława Różackiego, Bożenę Kawałko i Dariusza Karwackiego, do dnia 16 lutego 2013 roku" - podano w komunikacie.

Zawieszony zarząd Rafako twierdzi, że tylko on jest legalnym reprezentantem spółki.

Poniżej treść komunikatu przesłanego przez zawieszony zarząd:

"W związku z wydarzeniami, które miały miejsce w dniu 17 listopada 2012 r. Zarząd RAFAKO S.A. informuje, iż zgodnie z Postanowieniem Sądu Okręgowego w Gliwicach z dnia 15 listopada 2012 r. - sprawy spółki RAFAKO S.A. prowadzi i reprezentuje ją na zewnątrz - pięcioosobowy Zarząd w składzie wskazanym w raporcie bieżącym nr 54/2012 z dnia 16 listopada 2012 roku. Sąd Okręgowy w Gliwicach w Postanowieniu o zabezpieczeniu uwzględniając fakt, iż: "osoby związane z obecnym głównym akcjonariuszem PBG tj. Jerzym Wiśniewskim, który posiada ok. 42,23% udziałów w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu PBG posiadają większość w Radach Nadzorczych obydwu spółek PBG i RAFAKO" (ze str. 5 uzasadnienia) zakazał członkom Rady Nadzorczej RAFAKO S.A. dokonywania jakichkolwiek zmian w składzie Zarządu RAFAKO S.A. - a więc zarówno zmian mających charakter stricte osobowy, jak i zmian o charakterze kompetencyjno- organizacyjnym
Zarząd RAFAKO S.A. zwraca uwagę na fakt, iż w Postanowieniu jw. Sąd wyraźnie wskazał, że celem udzielenia zabezpieczenia jest: "pozostawienie zarządu w składzie sprzed podjęcia uchwał do czasu odbycia posiedzenia rady nadzorczej RAFAKO w składzie ustalonym przez nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki zwołane na dzień 26 listopada 2012r." (ze str. 13 uzasadnienia) oraz, że członkowie Zarządu domagający się uchylenia uchwał, których wykonanie zostało przez Sąd zawieszone: "nadal są uprawnieni i obowiązani do prowadzenia spraw spółki." (ze str. 12 uzasadnienia)"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, ESPI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ostre tarcia w Rafako