Oświadczenie Altusa

opublikowano: 31-08-2018, 17:55

Oświadczenie w sprawie zatrzymania przez CBA byłych członków zarządu spółki ALTUS TFI S.A.

Zatrzymanie przez CBA byłych członków zarządu Altus TFI nie ma żadnego wpływu na bieżącą działalność Spółki. Aktualnie Altus TFI S.A. posiada kompetentne i zgodnie z prawem powołane osoby zarządzające działalnością Spółki. Zarząd także powziął informację o rezygnacji Piotra Osieckiego z członkostwa w radzie nadzorczej firmy – tym samym nie pełni on już żadnych funkcji w organach statutowych spółki.

 Jednocześnie pragniemy zapewnić naszych Inwestorów, Klientów oraz Kontrahentów, że wszelkie procesy i operacje w Spółce, w tym zwłaszcza bieżąca obsługa naszych Klientów, przebiegają w nie odbiegającym od najlepszych standardów trybie. Zarząd podkreśla również fakt, że Altus TFI S.A. jest podmiotem nadzorowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego, a jego publiczny charakter sprawia, że wszelkie informacje, mające znaczenie dla Inwestorów, są publikowane w trybie przewidzianym prawem i zapewniają pełną i transparentność sytuacji Spółki.

Przypominamy, że Zarząd Altus TFI odniósł się do kwestii związanych z transakcją EGB w tzw. białej księdze opublikowanej na stronach www Spółki. Zarząd Altus TFI S.A., mając na uwadze dobro rynku kapitałowego i szybkie wyjaśnienie sprawy GetBack, blisko współpracuje z Komisją Nadzoru Finansowego oraz innymi instytucjami zajmującymi się tą sprawą, dostarczając im niezbędne materiały oraz informacje.
Jesteśmy przekonani, że postawione zarzuty są bezpodstawne, a Piotr Osiecki i Jakub Ryba nie popełnili żadnego przestępstwa. Obaj są osobami o nieposzlakowanej reputacji i dołożą wszelkich starań, by sprawę wyjaśnić i zostanie ona ostatecznie wyjaśniona i umorzona.

Zobacz więcej

Piotr Osiecki

Fot. Marek Wiśniewski

Jednocześnie informujemy że Piotr Osiecki i Jakub Ryba zgodzili się na publikowanie pełnego nazwiska i wizerunku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu