Oświadczenie Jana Kulczyka: Mój majątek pochodzi z legalnych źródeł

opublikowano: 09-11-2004, 10:41

Za "obrzydliwe pomówienie" uznał Jan Kulczyk słowa członków komisji śledczej ds. PKN Orlen, którzy wnosili o rozważenie przez prokuraturę możliwości zabezpieczenia jego majątku. "Mój majątek jest legalny" - odczytał ze sporządzonego w poniedziałek w Londynie oświadczenia Kulczyka jego pełnomocnik, mec. Jan Widacki.

Kulczyk napisał w oświadczeniu, że czuje się zagrożony. Jako powody wymienił wypowiedzi posła PO Jana Rokity, który - według niego - "sugerował ekstradycję". Wspomniał też o wypowiedzi wiceprokuratora generalnego Kazimierza Olejnika, który - według Kulczyka - najpierw nie wykluczał możliwości postawienia mu zarzutu szpiegostwa, a potem mówił, że nie ma podstaw, by komukolwiek taki zarzut postawić. Sugerował też, że niektórzy politycy chcą z nim postąpić tak, jak z biznesmenem Romanem Kluską, czy jak z b. prezesem PKN Orlen Andrzejem Modrzejewskim, którego zatrzymanie było powodem powołania komisji śledczej.

Kulczyk napisał, że spotkał się z nim wiceszef komisji Roman Giertych (LPR) i powiedział mu, że komisji nie zależy na atakowaniu go, ale że Kulczyk będzie bezpieczny, gdy dostarczy dowody kompromitujące prezydenta. Po oświadczeniu Widackiego, Giertych powiedział, że widział się z Kulczykiem w sierpniu w klasztorze jasnogórskim, gdzie Kulczyk zagadnął go o przesłuchanie w komisji, a Giertych miał mu odpowiedzieć, że ma zeznać "prawdę".

"Pogróżki i insynuacje naruszają moje prawa (...) Ponoszę konkretne i dające się wyliczyć straty. Moje firmy zatrudniają kilkadziesiąt tysięcy ludzi, płacą miliardowe podatki (...) Czy chodzi o ułatwienie rządów autorytarnych, a w gospodarce ułatwienie rządów administracji?" - czytał mec. Widacki z oświadczenia Kulczyka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Oświadczenie Jana Kulczyka: Mój majątek pochodzi z legalnych źródeł