Oszuści mają nową metodę - na komornika

PAP
21-08-2015, 07:00

Krajowa Rada Komornicza ostrzega przed fałszywymi egzekutorami, którzy wysyłają do banków pisma o zajęciu rachunków i ogłaszają licytacje – informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Zobacz więcej

Marek Wiśniewski

Zajęcie wierzytelności z rachunku bankowego należy do jednej z najpopularniejszych metod odzyskiwania należności. Oszuści to wykorzystują i kierują do banków zawiadomienia o zajęciu rachunku, gdzie zarówno numer rachunku komornika, jak i jego personalia są fałszywe.

"Dlatego uczulamy, aby pracownicy banków dokładnie weryfikowali treść pism o zajęcie i sprawdzali, czy taki komornik rzeczywiście istnieje" - mówi Monika Janus, rzeczniczka Krajowej Rady Komorniczej. Na portalach aukcyjnych pojawiają się także ogłoszenia o licytacji komorniczej.

Oszuści - podając dane prawdziwych komorników (z innym numerem konta i numerem telefonu) - informują, że jest wyznaczona licytacja luksusowego auta, ale istnieje też możliwość sprzedaży z wolnej ręki, przy czym decyduje kolejność wpłat. "Był przypadek, gdy ktoś wpłacił oszustowi 40 tys. zł za samochód, którego potem domagał się od komornika. Tymczasem żadnej licytacji nie prowadzono" - opowiada Monika Janus.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Oszuści mają nową metodę - na komornika