OT Logistics z szansą na kupno akcji operatora największego portu w Chorwacji

opublikowano: 17-08-2017, 14:45
aktualizacja: 17-08-2017, 14:46

Polska spółka OT Logistics prawdopodobnie kupi 11,75 proc. akcji chorwackiego operatora portowego Luka Rijeka i stanie się jego największym akcjonariuszem, informuje serwis SeeNews powołując się na doniesienia mediów.

W środę chorwacka agencja prywatyzacyjna CERP ogłosiła sprzedaż 11,75 proc. akcji spółki Luka Rijeka. Czeka na oferty do 28 sierpnia. Minimalna cena wynosi 77,6 mln HRK (10,5 mln EUR). Pakiet 1,58 mln akcji zostanie sprzedany w jednej transakcji blokowej na giełdzie w Zagrzebiu. Serwis Poslovni.hr informuje, że OT Logistics nie będzie miał rywala.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

OT Logistics jest drugim pod względem wielkości akcjonariuszem chorwackiej spółki. Największym jest państwo, które ma 36,78 proc. kapitału. Po przejęciu 11,75 proc. polska spółka zwiększy posiadany pakiet akcji Luka Rijeka do 32,56 proc. i będzie największym akcjonariuszem. Rynek oczekuje, że po kupnie akcji polska spółka ogłosi wezwanie na pozostałe, pisze SeeNews.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, seenews.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / OT Logistics z szansą na kupno akcji operatora największego portu w Chorwacji