Oto giełdowe nieloty

Adrian Boczkowski
opublikowano: 21-08-2009, 07:09

Spółki, które są na dobrej drodze, by  dogonić rynek. Kto odzyska skrzydła?

W tym tygodniu minęło pół roku od zatrzymania panicznej wyprzedaży akcji i narodzenia się przynajmniej średnioterminowego trendu wzrostowego. WIG wzrósł w tym czasie o blisko 70 proc. 107 spółek od dna bessy z 17 lutego zdrożało o ponad 100 proc. Okazji do szybkiego i sowitego zarobku było więc sporo. W wielu przypadkach inwestorzy mogą mieć jednak uzasadnione rozterki, czy obecne wyceny nie zdyskontowały już dużego ożywienia gospodarczego. Jeśli trudno liczyć na dalsze dynamiczne wzrosty kursów posiadanych w portfelu akcji, można rozejrzeć się za nowymi celami inwestycyjnymi o dużym potencjale.

Wyceny blisko połowy spółek z głównego parkietu GPW wzrosły w mniejszym stopniu niż szeroki rynek. Wzięliśmy je pod lupę, pomijając debiutantów (od marca), firmy upadające lub przeniesione na rynek notowań jednolitych. Tak wyłoniliśmy 166 spółek, których kursy wzrosły od zamknięcia sesji z 17 lutego do końca giełdowego dnia 19 sierpnia o mniej niż 67,3 proc. Po większości z nich trudno jednak się spodziewać relatywnego niedowartościowania. Takich można już szukać wśród 34 spółek, których zwyżki kursów wyniosły mniej niż 10 proc. 

WYBRANE SPÓŁKI, KTÓRE PRZESPAŁY ODBICIE NA GPW

zmiana kursu od dna bessy (proc.)*

Oto giełdowe nieloty Oto giełdowe nieloty Oto giełdowe nieloty Oto giełdowe nieloty Oto giełdowe nieloty

*stopa zwrotu na podstawie kursów dziennych z 17.02.2009 r. i 19.08.2009 r.

Więcej na ten temat w piątkowym Pulsie Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adrian Boczkowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Oto giełdowe nieloty