Oto najlepsi z najlepszych

Kamil Koprowicz
opublikowano: 10-02-2012, 00:00

Przy aplauzie zgromadzonych gości ze świata finansów już po raz 13. nagrodziliśmy zwycięzców rankingu Giełdowa Spółka Roku

Rywalizacja w ostatniej edycji rankingu Giełdowa Spółka Roku była bardzo zacięta i wyrównana. Po raz pierwszy przyznaliśmy dwie pierwsze i dwie drugie nagrody: spółkami roku zostały Giełda Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie oraz LPP. Wicemistrzami zostali Cyfrowy Polsat i Wawel. Trzecią nagrodę otrzymał PZ Cormay.

Gala wręczenia nagród odbyła się w środę wieczorem. Mimo niskiej temperatury na zewnątrz atmosfera w Galerii Porczyńskich była ciepła. Zgromadzeni goście w napięciu oczekiwali na ogłoszenie laureatów plebiscytu. Przed wynikami miniony rok podsumował Sebastian Łyczba, partner działu audytu firmy Ernst & Young, partnera strategicznego rankingu.

— Rok 2011 cechowała duża niepewność i zmienność na rynku. Mimo to spółki publiczne poradziły sobie bardzo dobrze w tym trudnym okresie. Notowały bardzo dobre wyniki, często rekordowe, z czego z pewnością możemy być zadowoleni. W trudnych czasach zbyt mocno przeceniamy zagrożenia makroekonomiczne z zewnątrz i nie doceniamy działalności spółek czy jakości zarządu — mówił Sebastian Łyczba.

Komentując wyniki, Ludwik Sobolewski, prezes GPW, mówił, że pierwsza lokata zmotywuje spółkę do jeszcze cięższej pracy.

— Konkurencja była bardzo wymagająca. Nagroda nas motywuje. Mamy takie credo na GPW: sukces nigdy nie jest pełny, a porażka nigdy nie jest śmiertelna. Cenimy uznanie specjalistów — mówił Ludwik Sobolewski, prezes GPW.

Druga nagroda Cyfrowego Polsatu nie była niespodzianką, bo to zwycięzca sprzed roku. Zaskoczona gradem nagród była natomiast przedstawicielka spółki Wawel (wicemistrz, pierwsze miejsce w kategorii jakość produktów i usług).

— Miniony rok na pewno możemy zaliczyć do udanych. Pracowaliśmy nad umocnieniem marki i pozycji na rynku. Chcemy, by ten był jeszcze lepszy od poprzedniego. Liczymy, że po raz kolejny uda nam się poprawić wyniki. Szczególnie ważna dla spółki Wawel, jako producenta słodyczy, jest pierwsza nagroda w kategorii jakość produktów i usług — komentowała Katarzyna Kierach, dyrektor do spraw marketingu spółki Wawel.

Ranking od 13 lat tworzy instytut badawczy TNS Pentor na zlecenie „Pulsu Biznesu”. Wyboru najlepszych przedstawicieli GPW dokonuje 180 losowo wybranych maklerów, analityków i doradców inwestycyjnych, reprezentujących domy i biura maklerskie, towarzystwa ubezpieczeniowe, fundusze emerytalne, inwestycyjne i powiernicze, departamenty kapitałowe banków oraz firmy konsultingowe.

Duże zróżnicowanie ankietowanych to zaleta rankingu. Dzięki temu spółki mogą się przekonać, jak są postrzegane przez rynek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Koprowicz

Polecane