Oto najlepsze konta oszczędnościowe

Monika Dekrewicz, Bankier.pl
opublikowano: 04-10-2017, 22:00

Wybierając spośród czołówki najlepszych kont oszczędnościowych, można otrzymać stawkę od 2,50 do 3,60 proc. w skali roku

Najnowsze zestawienie najlepszych kont oszczędnościowych nie różni się istotnie od wrześniowej odsłony. Prawie wszystkie propozycje, którym udało się zmieścić w czołówce, zachowały oprocentowanie obowiązujące w poprzednim miesiącu. Wyjątkiem jest Getin Bank, który przedłużył trwającą do 30 września tego roku ofertę, zmieniając jednocześnie jej warunki. W ramach drugiej edycji promocji „Na nowe środki” klient może otrzymać stawkę w wysokości 2,70 proc. w skali roku, czyli o 0,20 pkt. proc. wyższą niż poprzednio. Bank zmodyfikował także zapisy dotyczące kwoty maksymalnej, która jest objęta promocyjnym oprocentowaniem — również na korzyść klienta. W przypadku posiadaczy rachunków, którzy przystąpili do promocji nie wcześniej niż 1 października, bank zastosuje wyższy procent do kwoty w wysokości 200 tys. zł. Wcześniejszy limit był o połowę niższy. Zmiany, które wprowadził Getin Bank do swojej oferty, zaowocowały lepszą pozycją w zestawieniu najlepszych kont oszczędnościowych z dodatkowymi warunkami. Konto oszczędnościowe „Na nowe środki” można otworzyć do 15 listopada 2017 r.

Z gwiazdką

Pierwszą lokatę w zestawieniu obejmującym oferty z dodatkowymi warunkami, na których można ulokować kwotę w wysokości 10 tys. zł, zajmuje Konto oszczędnościowe w Orange Finanse. Promocyjne oprocentowanie na poziomie 3,60 proc. w skali roku będzie do osiągnięcia, jeśli nowy klient założy konto osobiste w ramach oferty specjalnej i zrealizuje dodatkowe wymogi wypunktowane w regulaminie promocji. Należą do nich korzystanie z oferty Orange (posiadanie abonamentu na usługi mobilne lub oferty na kartę) oraz dokonywanie płatności bezgotówkowych dołączoną do ROR kartą. Z wyższych odsetek klient będzie się mógł cieszyć przez 6 miesięcy. Podane oprocentowanie obejmuje wkład do 10 tys. zł. Stawkę nie niższą niż 3 proc. w skali roku oferują jeszcze tylko dwa banki. Równo 3 proc. w skali roku można zyskać, jeśli wybierze się ofertę Banku Pocztowego lub T-Mobile Usługi Bankowe. Pierwszy z nich tyle oferuje na Pocztowym Koncie 500+, pod warunkiem przelewania z konta osobistego, na które wpływają pieniądze ze świadczenia, kwoty w wysokości minimum 500 zł. Stawka obowiązuje okresowo, jednak nie krócej niż do końca 2017 r., i dotyczy oszczędności nie większych niż 10 tys. zł.

Ci, którzy chcieliby tyle samo zarobić, ale nie są beneficjentami programu rządowego, mogą być zainteresowani Kontem oszczędnościowym od T-Mobile Usługi Bankowe. Lista warunków, jakie wyróżnia bank, składa się z założenia konta osobistego i posiadania statusu nowego klienta. Podwyższona stawka obejmuje depozyt do 50 tys. zł i będzie stosowana przez kwartał. Podium uzupełnia Konto oszczędnościowe od Getin Banku, które można otworzyć w ramach promocji „Na nowe środki”. Klientom, którzy skorzystają z tej propozycji, bank będzie naliczał odsetki według stawki w wysokości 2,70 proc. w skali roku dla kapitału do 200 tys. zł. Korzystniejsze oprocentowanie będzie obowiązywało przez prawie 4 miesiące. Aby skorzystać z oferty, należy posiadać konto osobiste w Getin Banku i przekazać na przechowanie nowe pieniądze. Promocja jest również dostępna w Noble Banku.

Bez przeszkód

Wśród propozycji, które nie uzależniają wysokości stawkiprocentowej od dodatkowych warunków, trudno o ofertę zbliżoną do czołówki pierwszego z zestawień. Na czele ofert tego typu można znaleźć Indeksowane Konto Oszczędnościowe w Toyota Banku z oprocentowaniem 2,23 proc. w skali roku. Jego wysokość jest aktualizowana raz na kwartał na podstawie stawki WIBOR 3M. Aktualne oprocentowanie będzie obowiązywać co najmniej do końca roku. Bank pobiera za obsługę rachunku opłatę miesięczną w wysokości 30 zł, jednak zrezygnuje z niej, jeśli posiadacz nie wypłaci pieniędzy w danym miesiącu. Posiadacz 10 tys. zł może również rozważyć rachunek Lion’s Excellence w Lion’s Banku ze stawką podstawową w wysokości 1,50 proc. w skali roku. Jest to standardowe oprocentowanie, które może zostać podwyższone po spełnieniu dodatkowych warunków. Na trzecim miejscu znajduje się Rachunek oszczędnościowy od Banku BPS, który dla tej kwoty proponuje 1,30 proc. w skali roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Dekrewicz, Bankier.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Oto najlepsze konta oszczędnościowe