Oto najlepsze konta oszczędnościowe

opublikowano: 11-02-2020, 22:00

W rankingu rachunków oszczędnościowych nowe rozdanie: na fotel lidera wskoczył Getin Bank

Citi Handlowy długo przewodził stawce, oferując wybranym klientom 4 proc. Bank zajmował też trzecie miejsce z inną propozycją, ale również ona zniknęła ze stron internetowych. Nie zmieniły się natomiast warunki na koncie „Bonus za aktywność” w Getin Banku, co pozwoliło wysforować się tej ofercie na pierwsze miejsce rankingu „PB”.

Ci, którzy spełnią wyśrubowane warunki — trzeba być nowym klientem, założyć konto osobiste i przelewać na nie co miesiąc co najmniej 1 tys. zł — mogą liczyć na 3,5 proc. odsetek w skali roku do kwoty 10 tys. zł. Niski limit to największa wada tego rozwiązania, atutem jest natomiast długi okres naliczania odsetek (12 miesięcy).

Na 3 proc. liczyć mogą wybrani nowi lub nieaktywni dotąd klienci Alior Banku i Banku Pekao. W obu przypadkach niskie są limity wkładu (chyba że w Pekao jesteśmy posiadaczami konta Premium). Nieco więcej zdeponować można w T-Mobile Usługi Bankowe, gdzie nowy klienci muszą założyć konto osobiste.

Z rankingu zniknęły nie tylko propozycje Citi Handlowego, ale także dość korzystna promocja w mBanku, który przez kilka miesięcy oferował 2,7 proc. także obecnym klientom, stawiając wymóg zdeponowania tzw. nowych środków. Teraz na 2,6 proc. mogą liczyć tylko nowi klienci na koncie „Moje cele”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane