Otwarcie Galerii Niwa w Oświęciumiu

DI
opublikowano: 06-10-2009, 11:33

Tłumy klientów odwiedziły Galerię Niwa w Oświęcimiu w ciągu pierwszego weekendu po jej oficjalnym otwarciu.

Jest to pierwszy nowoczesny kompleks handlowo-rozrywkowy w mieście i regionie. 100 proc. powierzchni w Galerii Niwa zostało wynajęte. Dotychczas umowy najmu podpisano między innymi z: Carrefour, Mix Electronics, Reserved, Cropp Town, House, Mohito, Komputronik, Drogeria Natura, Altero, LOGOSHOP, TOP SECRET oraz Wojas.

Budowa galerii rozpoczęła się w lipcu 2008 r. Całkowita wartość projektu to około 70 milionów złotych. Niwa jest zlokalizowana na 3-hektarowej działce przy ulicy Powstańców Śląskich 1, w odległości zaledwie 2 kilometrów od centrum Oświęcimia.

Centrum handlowe o całkowitej powierzchni wynoszącej około 9 700 m2 składa się z jednego budynku piętrowego. Znajduje się w nim hipermarket Carrefour (5 000 m2) oraz pasaż handlowy o powierzchni 4 700 m2, w którym otwartych zostało około 40 sklepów. Dla klientów zmotoryzowanych stworzony został parking podziemny z 312 miejscami postojowymi oraz parking naziemny ze 155 miejscami.

Inwestorem projektu jest firma Ramsay Sp. z o.o, a deweloperem MMGM Development. Firma Master Management odpowiada za wynajem centrum handlowego, a po jego oddaniu do użytku zarządza nim. Projekt centrum handlowego został przygotowany przez „BORM_projekt” Sp. z o.o., a generalnym wykonawcą było Katowickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego „BUDUS” S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane