Czytasz dzięki

Otwarcie kolejnego zakładu Whirlpoola we Wrocławiu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-09-2005, 15:42

Fabrykę kuchenek do zabudowy, mogącą produkować rocznie nawet 2 mln sztuk tego sprzętu, otworzył w piątek we Wrocławiu koncern Whirlpool. Jest to trzeci zakład firmy w stolicy Dolnego Śląska. W fabryce powstaje 500 nowych stanowisk, co prowadzi do stworzenia w przyszłości tysiąca nowych miejsc pracy w zakładach we Wrocławiu.

Fabrykę kuchenek do zabudowy, mogącą produkować rocznie nawet 2 mln sztuk tego sprzętu, otworzył w piątek we Wrocławiu koncern Whirlpool. Jest to trzeci zakład firmy w stolicy Dolnego Śląska. W fabryce powstaje 500 nowych stanowisk, co prowadzi do stworzenia w przyszłości tysiąca nowych miejsc pracy w zakładach we Wrocławiu.

    Wcześniej we Wrocławiu powstały fabryki chłodziarek i zmywarek. Nowa linia produkcyjna jest częścią wartej 100 mln euro inwestycji firmy w swoje zakłady produkcyjne w Polsce, ogłoszonej w kwietniu 2004 r.

    "Kiedy kupowaliśmy fabrykę w 2002 r. zatrudnienie wynosiło 2 tys. osób. Sądzimy, że w przyszłości liczba ta przekroczy 3 tys. pracowników. Dziś w nowej fabryce pracuje 400 osób, ale oczywiście przewidujemy wzrost zatrudnienia przy produkcji kuchenek. Początkowo będziemy produkować milion zestawów na rynek polski i na eksport. Sądzimy, że dojdziemy stopniowo do liczby 2 mln kuchenek" - powiedział PAP dyrektor generalny Whirlpool Polska i Krajów Bałtyckich Coen Potters.

    Oprócz Whirlpoola, we Wrocławiu sprzęt gospodarstwa domowego produkuje hiszpański Fagor, który zainwestował w zakłady Wrozamet. Fabrykę sprzętu AGD zamierza wybudować w podwrocławskich Kobierzycach także koreański LG.

    Nowa wrocławska fabryka Whirlpoola będzie produkować płyty kuchenne i piekarniki do zabudowy pod wszystkimi europejskimi markami firmy i sprzedawać je na wszystkich rynkach w Europie. Od momentu wejścia na rynek europejski w 1989 roku, inwestycje Whirlpool Europe w Europie Środkowej i Wschodniej wyniosły ponad 1 mld euro.

    Firma ogłosiła również rozbudowę centrum badawczo-rozwojowego i prototypowni oraz otwarcie nowej chemicznej oczyszczalni ścieków przemysłowych w swoich wrocławskich zakładach.  Korporacja Whirlpool jest światowym producentem i dostawcą dużego sprzętu gospodarstwa domowego. Osiąga roczne obroty ponad 13 mld USD, zatrudnia 68 tys. pracowników i posiada prawie 50 ośrodków produkcyjnych i technologicznych na całym świecie. Firma oferuje swoje produkty klientom m.in. pod takimi markami, jak Whirlpool, KitchenAid, Brastemp, Bauknecht, Consul w ponad 170 krajach świata.

    Whirlpool Europe należy w całości do Korporacji Whirlpool. Europejskie Centrum Operacyjne firmy znajduje się w Comerio (VA), we Włoszech. W 2002 r. koncern zakupił polskiego producenta sprzętu gospodarstwa domowego wraz z marką Polar.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane