Otwarcie na GPW: Spadków ciąg dalszy

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 06-02-2001, 10:51

Kolejny dzień rozpoczął sie od spadków na GPW. I kolejny już raz, najsłabszy na rynku jest sektor TMT.

Czerwoną latarnią jest Comarch, którego ciągnie w dół kurs praw do akcji Interii. Papiery portalu, po udanym debiucie, szybko zbliżają się do ceny emisyjnej.

Słabe wyniki finansowe osłabiły wyceny Mostostalu Zabrze i Amiki. Papierom Computerlandu nie pomogła informacja o planach emisji obligacji zamiennych. Z banków najgorzej zachowuje się BPH, który jeszcze tydzień temu bił roczne rekordy.

Spośród nielicznych spółek, które lekko zwyżkują, tylko KGHM jest znaczącym podmiotem na naszej giełdzie. Spółka ogłosiła dobre wyniki za ubiegły rok, ale były one zgodne z przewidywaniami GPW. Przed spadkami bronią się jeszcze walory EFL, którego rezultaty w 2000r. potwierdziły silną ekspansję oraz Mostostal Warszawa.

O słabości naszego rynku świadczy całkiem spokojne otwarcie giełd w Europie. Miejmy nadzieję, że ostatnie minuty, które nieco poprawiły poziomy indeksów, nie będą tylko korektą dla dalszych spadków.

Przemek Barankiewicz

p.barankiewicz@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Otwarcie na GPW: Spadków ciąg dalszy