Otwarcie sesji na GPW powinno być spokojne

opublikowano: 07-01-2005, 09:42

Nie zanosi się by na otwarciu piątkowej sesji miało dojść do dużych zmian indeksów. W ciągu dnia też raczej będzie spokojnie, inwestorów od dokonywania większych transakcji powinna powstrzymywać publikacja ważnych danych z USA.

O godzinie 14.30 podana zostanie ilość nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym. Rynek prognozuje wzrost o 175 tys. Jeśli nie przybędzie ich przynajmniej tyle, to w połączeniu ze słabszymi od oczekiwań wczorajszymi danymi o nowych zasiłkach dla bezrobotnych, może stanowić to wybuchową mieszankę.

Kontrakty terminowe na WIG20 wystartowały niemal z poziomu wczorajszego zamknięcia. Na nasz rynek nie ma więc większego wpływu zatrzymanie spadków przez indeks Dow Jones. Zyskał on wczoraj 0,2 proc., ale Nasdaq zaliczył dalszą obniżkę, tym razem o 0,06 proc.

Nastroje na warszawskim rynku są złe. WIG20 nie zdołał obronić się przed spadkiem poniżej psychologicznej bariery 1900 pkt. Finisz notowań zastał indeks 2,7 pkt poniżej niej. To potwierdza sygnał sprzedaży wysłany poprzedniego dnia. W perspektywie kilku dni należy się liczyć z pogłębieniem korekty do co najmniej 1860 pkt, aczkolwiek w międzyczasie rynek powinien podjąć próbę odbicia. Zjazd 40 pkt poniżej 1900 pkt oznaczałby prawie 6,5-proc. stratę od szczytu 1988,66 pkt ustanowionego na noworocznej sesji.

AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Otwarcie sesji na GPW powinno być spokojne