Otwarcie sesji na GPW raczej na minusie

(Artur Szymański)
14-03-2005, 09:45

Na minusie zaczęły poniedziałkowe notowania kontrakty terminowe. Tak jak w kiepskich humorach kończyli inwestorzy poprzedni tydzień, tak i rozpoczęli nowy. Na razie jednak nie ma powodów do paniki – do poziomu 2000 pkt brakuje kilkunastu punktów.

Na minusie zaczęły poniedziałkowe notowania kontrakty terminowe. Tak jak w kiepskich humorach kończyli inwestorzy poprzedni tydzień, tak i rozpoczęli nowy. Na razie jednak nie ma powodów do paniki – do poziomu 2000 pkt brakuje kilkunastu punktów.

Spore spadki na piątkowej sesji w USA nie napawają graczy optymizmem. Podobnie jak i tracący na wartości złoty na początku poniedziałkowej sesji. Razem wystarcza to do rozpoczęcia notowań kontraktów na minusach, a zapewne też i akcji.

W tym tygodniu wygasa marcowa seria kontraktów terminowych i inwestorzy już na poprzedniej sesji zaczęli się przesiadać na serię czerwcową. Teraz to się nasili, będziemy więc mieli kilka „sesji cudów”.

Nie należy jednak od razu skazywać byków na porażkę, piątkowe przełamanie wsparć choć jest sygnałem złym z punktu widzenia posiadaczy akcji, to jednak jeszcze o niczym nie przesądza.

Warto zwrócić uwagę na WIGOMETR. Wśród uczestników badania tylko 9 proc. oczekuje wzrostu, a aż 68 proc. spadku wartości indeksu WIG20 na koniec rozpoczynającego się dziś tygodnia. Nie pamiętam tak olbrzymiej dysproporcji. Większość zazwyczaj nie ma racji, toteż byki mogą z umiarkowanym optymizmem spoglądać w przyszłość.

Tym bardziej, że 29-30 marca zbiera się RPP. Spodziewana jest obniżka stóp procentowych nawet o 50 pkt bazowych. Oczekiwanie na obniżkę powinno odbić się korzystnie na wartości złotego i poziomach warszawskich indeksów giełdowych. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Otwarcie sesji na GPW raczej na minusie