Otwarcie środowej sesji na GPW raczej bez większych zmian

15-12-2004, 09:37

Zgodna z oczekiwaniami podwyżka stóp procentowych w USA ożywiła handel na Wall Street, a indeksy zanotowały wzrosty. W ślad za nimi dziś na plusach wystartowały giełdy Eurolandu, a także futures na WIG20.

Nie jestem jednak przekonany czy także rynek kasowy będzie rósł od razu od początku sesji. Inwestorzy mogą nie otrząsnąć się tak łatwo z wrażenia, jakie zrobiły dwie wczorajsze nieudane próby zamknięcia luki bessy 1885-1886,6 pkt na WIG20.

Końcówka wtorkowych notowań należała do sprzedających, którzy mogą nie zechcieć oddać steru nad rynkiem w ręce kupujących. Wydaje się jednak, że o ile nie na początku, to w dalszej części dnia rynek może podjąć kolejną próbę sforsowania oporu. Do trzech razy sztuka…

Ukształtowana wczoraj na wykresie WIG20 świeczka o krótkim korpusie i z długimi cieniami wskazuje na mniej więcej wyrównane siły popytu i podaży oraz niepewności w którą stronę rynek ma się zwrócić. Wygląda na to, że poniedziałkowy wzrost to jeszcze nie był prolog rajdu Świętego Mikołaja.

Dopiero zamknięcie luki bessy z ubiegłego czwartku będzie sygnałem do rozpoczęcia wyścigu. Aby tak się jednak stało w górę muszą ruszyć kursy większej liczby spółek niż tylko dwóch, jak to miało miejsce wczoraj. Na wtorkowy wzrost pracowały w zasadzie tylko dwie spółki – Telekomunikacja Polska i PKN Orlen. Potrzebne jest wsparcie, zwłaszcza banków. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Otwarcie środowej sesji na GPW raczej bez większych zmian