Otwarto 15,5-kilometrowy odcinek ekspresowej "siódemki"

PAP
16-07-2008, 18:25

Ponad 15,5-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej nr 7 z Jedlińska do Białobrzegów k. Radomia (Mazowieckie) otwarto w  środę, po trwającej prawie dwa lata przebudowie.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka oddziału warszawskiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Małgorzata Tarnowska, wybudowano m.in. drugą, nową jezdnię.

Inwestycja kosztowała 456,7 mln zł; 74 proc. pochodziło z unijnych funduszy. W połowie sierpnia ma zakończyć się przebudowa kolejnego fragmentu "siódemki" - obwodnica Grójca. Do lipca przyszłego roku ma być z kolei zmodernizowana droga od Białobrzegów do Grójca.

Dyrektor warszawskiego oddziału GDDKiA Wojciech Dąbrowski wyjaśnił, że na nowej trasie wybudowano dwa węzły drogowe - w miejscowościach Kamień i Gózd, 6 wiaduktów, 11 mostów i 3 kładki dla pieszych.

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski ma nadzieję, że po przebudowie krajowa "siódemka", na której dochodzi do wielu wypadków śmiertelnych, stanie się bezpieczniejsza.

Wiceminister infrastruktury Zbigniew Rapciak powiedział, że do 2012 roku zmodernizowana zostanie krajowa "siódemka" od Gdańska po południową granicę państwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Otwarto 15,5-kilometrowy odcinek ekspresowej "siódemki"