Otwiera bazę i kupuje samolot

GAS
27-10-2005, 00:00

Wizz Air, niskokosztowy przewoźnik lotniczy, kontynuuje swoją ekspansję w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce. W tym tygodniu władze linii ogłosiły, że w Warszawie zostanie otwarta nowa baza dla załóg. Stolica będzie trzecią bazą przewoźnika, w tym drugą w naszym kraju. Dzięki jej otwarciu powstanie około 70 nowych miejsc pracy.

Obecnie na Okęciu stacjonuje jeden samolot Wizz Air. Od 1 grudnia stanie tam także druga maszyna tego przewoźnika. Będzie to nowy Airbus A320. Samolot został wyleasingowany na 5,5 roku przez firmę Aviation Capital Group. Może zabrać na pokład 128 pasażerów.

Od 1 grudnia nowy samolot będzie obsługiwał m.in. nowe trasy przewoźnika: ze stolicy Polski do Kowna, Dortmundu i Budapesztu i z Gdańska do Sztokholmu.

Wszystkie samoloty należące do tego przewoźnika to maszyny typu A320. Zapowiada on, że w ciągu 3-5 lat będzie dysponował 25-30 samolotami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GAS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Otwiera bazę i kupuje samolot