Outsourcing usług księgowych i kadrowych daje wiele korzyści

Materiał przygotowany przez Complex Service
opublikowano: 25-06-2017, 22:00

Zakładając jednoosobową działalność gospodarczą (JDG), mamy możliwość wyboru, czy sami będziemy zajmować się swoimi finansami i rozliczeniami, czy też zlecimy to wykwalifikowanym specjalistom z wieloletnim doświadczeniem.

 Tego wyboru nie mają osoby zakładające spółki — tutaj księgowość musi być obsługiwana przez firmę z uprawnieniami i stosownym ubezpieczeniem. Mimo wszystko jest to dylemat, przed jakim staje wielu nowych przedsiębiorców — w środowisku ekonomicznym jest on znany jako „make or buy”. W Polsce zakładanych jest coraz więcej firm. Powstają one często jako alternatywa dla etatu lub jako pomysł na dodatkowych dochód. Ale dla dużej części osób założona firma jest jedynym źródłem dochodu — i to takie osoby na początku najczęściej decydują się na rozliczanie się z fiskusem samemu, z czego rezygnują po kilku miesiącach, gdy tylko zdobędą pierwszych kontrahentów i zapewnią sobie płynność finansową. Istotnym tematem przy zakładaniu każdego biznesu są koszty stałe, niemniej jednak przedsiębiorcy w kwestii kosztów usług księgowych czy kadrowo-płacowych biorą pod uwagę jedynie aspekt ekonomiczny, a nie czasowy. Decydując się na outsourcing usług, sprawiają, że czas, który musieliby poświęcić na zgłębianie zagadnienia, sprawdzanie przepisów prawa i naukę podstaw księgowości, mogą poświęcić na rozwijanie swojego biznesu. W długoterminowej perspektywie daje to dużo lepsze efekty niż chwilowa oszczędność. Pamiętajmy, że usługi księgowe dla JDG zaczynają się już od około 150 zł netto, a dla spółek od 350 zł netto, natomiast zewnętrzna firma bierze pełną odpowiedzialność za wykonywane usługi, co przedsiębiorcy pozwala spać spokojnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał przygotowany przez Complex Service

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu