Owce koszą trawę w porcie

  • DI
opublikowano: 11-06-2019, 22:00

Największy port lotniczy Belgii w podbrukselskim Zaventem jest jedną z kilku firm i instytucji publicznych w Belgii, które zdecydowały się wykorzystywać zwierzęta gospodarskie, zazwyczaj owce lub kozy, do pielęgnowania trawników na swoich terenach.

Port „zatrudnił” kilkadziesiąt owiec. Jego władze tłumaczą, że takie rozwiązanie jest bardziej przyjazne dla środowiska niż używanie kosiarek, a także zwiększa bioróżnorodność, bo pojawiają się tam nowe gatunki roślin i traw. — Owce nie boją się hałasu związanego z lądującymi i startującymi samolotami. Dla nich liczy się to, że mają wystarczająco dużo jedzenia i że to jedzenie jest smaczne — tłumaczyła Anke Fransen, rzeczniczka lotniska. Zwierzęta wypasane są wokół bariery akustycznej lotniska. — Nasza bariera akustyczna to rodzaj wzgórza, a owce lubią wypasać się na wzgórzach — dodała rzeczniczka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane