Owens-Illinois inwestuje w Poznaniu

  • DI
opublikowano: 24-11-2018, 12:50

Producent opakowań szklanych Owens-Illinois (O-I) przystępuje do modernizacji pieca w hucie szkła w Poznaniu.

To element inwestycji o wartości 21 mln euro w poznańskim zakładzie, które mają zwiększyć możliwości produkcyjne.

Firma poinformowała, że rozpoczyna końcowy etap inwestycji. Pierwszy etap modernizacji został ukończony na początku roku i obejmował całkowitą przebudowę jednego z pieców. Modernizacja drugiego pieca rozpocznie się w grudniu 2018 roku.

Jak podano w komunikacie prasowym, inwestycje mają pomóc O-I w zwiększeniu możliwości produkcyjnych i "jeszcze bardziej elastyczną obsługę klientów z sektora spożywczego i napojów".

Zakład w Poznaniu zatrudnia 180 osób. Codziennie z czterech linii produkcyjnych schodzi prawie 1,5 mln sztuk opakowań szklanych. Wśród klientów poznańskiej huty, są Fortuna, Dawtona, Victoria, Cymes, Nestle, Stock, Tchibo czy Unilever.

Jak podkreślił kierownik zakładu w Poznaniu Piotr Jakubaszko, prowadzone obecnie inwestycje zbiegły się z 85. rocznicą powstania huty. "Jesteśmy zakładem o bardzo bogatej historii i głęboko zakorzenionej tradycji produkcji opakowań szklanych. Chcemy jeszcze bardziej udoskonalać jakość naszych produktów, tak abyśmy stale mogli być dla naszych klientów preferowanym dostawcą" – powiedział.

Owens-Illinois to największy na świecie producent opakowań szklanych, z którego produktów korzystają największe firmy z sektora napojów i artykułów spożywczych. W 2017 roku przychody O-I wyniosły 6,9 mld dolarów. Spółka zatrudnia ponad 26,5 tys. osób w 78 zakładach w 23 krajach, a jej główna siedziba znajduje się w Perrysburgu, w amerykańskim stanie Ohio.

O-I obecny jest w Polsce od 1993 roku. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne – jedną z największych na świecie hut opakowań szklanych w Jarosławiu oraz hutę w Poznaniu. W Jarosławiu zlokalizowano również jedno z dwóch na świecie Centrów Serwisowych Maszyn. W 2014 roku utworzono w Poznaniu Business Service Center, które zarządza najważniejszymi operacjami O-I w Europie, w obszarze płatności i rozliczeń, zarządzania danymi oraz raportowania.

W Polsce zatrudnia blisko 1 tys. osób, a w ciągu ostatnich lat zainwestował w naszym kraju około 100 mln euro. Firma podkreśliła, że dzięki modernizacji polskie zakłady O-I stały się, pod względem technologicznym, jednymi z najnowocześniejszych w branży. Obecnie zajmuje dominującą pozycję na rynku opakowań szklanych dla producentów żywności dla dzieci, wyrobów alkoholowych, piwa oraz napojów bezalkoholowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy