OZC zwiększa kapitał i szykuje akwizycje

Jolanta Mabe
22-04-2002, 00:00

WZA Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego, które zbierze się w środę, ma podjąć uchwałę o podwyższeniu kapitału spółki poprzez emisję akcji wartości co najmniej 4 mln zł.

Na środowym WZA akcjonariusze Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego podejmą uchwałę o emisji 400 tys. akcji wartości co najmniej 4 mln zł. Akcje zaoferowano 20 inwestorom, w tym strategicznemu akcjonariuszowi spółki – szwedzkiej firmie Sydkraft, która w grudniu 2001 r. zajęła miejsce spółki Vattenfall Poland.

Po nabyciu akcji przez inwestorów emisja zostanie wprowadzona na CeTO. Obecnie trwa zbieranie ofert. Cena emisyjna zostanie ustalona na podstawie bieżących notowań spółki oraz wyceny doradcy.

OZC potrzebuje pieniędzy na inwestycje rzeczowe i kapitałowe. Spółka zamierza inwestować w budowę źródła kogeneracyjnego opartego na paliwie ekologicznym — biomasie drzewnej.

— Część wpływów z emisji zostanie przeznaczona na nabycie udziałów w przedsiębiorstwach ciepłowniczych na terenie całej Polski. W tej sprawie prowadzimy rozmowy z kilkoma przedsiębiorstwami. Jesteśmy zainteresowani m.in. udziałami w elektrociepłowni na terenie południowej Wielkopolski — powiedział „PB” Jan Grześkowiak, prezes OZC.

Walne zgromadzenie podejmie również uchwałę w sprawie podziału zysku za 2001 r. Wyniósł on 1,2 mln zł. Zarząd proponuje, aby 1 mln zł zasilił kapitał zapasowy, zaś 245,2 tys. zł przeznaczyć na dywidendę. Na jedną akcję przypadnie 0,30 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jolanta Mabe

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / OZC zwiększa kapitał i szykuje akwizycje