P.A. Nova zwiększa przychody

Anna Pronińska
opublikowano: 13-05-2009, 16:28

Gliwicka spółka nie zawiodła inwestorów kwartalnymi wynikami. Na koniec roku obiecuje nie gorsze rezultaty jak w 2008 r.

P.A. Nova, spółka budowlano-deweloperska, po trzech pierwszych miesiącach 2009 r. odnotowała 43-procentowy wzrost przychodów do 50,71 mln zł. Zysk z działalności operacyjnej zmniejszył się o 18 proc. – do 6,8 mln zł. Zysk netto spółki spadł o 19 proc. – do 5,8 mln zł. To jednak efekt rozliczenia mniejszych kontraktów, niż w tym samym okresie w 2008 r. Na spadek zysku wpływ miał tez fakt, że dane porównawcze to wyniki jednostkowe P.A. Novy (wówczas nie istniała grupa kapitałowa, więc zysk I kwartału 2008 r. zawierał też zysk z wykonania prac budowlanych na rzecz spółki celowej San Development).

– W I kwartale 2009 r. rozliczyliśmy cztery umowy na około 45 mln zł. W II kwartale do wyniku zaliczymy sześć kontraktów na łącznie 55 mln zł – wylicza Jarosław Broda, wiceprezes P.A. Nova.

W trzecim kwartale firma planuje rozliczyć jedną umowę i podobnie w ostatnich trzech miesiącach roku.

Obecnie łączna wartość planowanych projektów do wykonania sięga około 900 mln zł.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / P.A. Nova zwiększa przychody