P4 rozpoczyna testy swojej sieci w Warszawie i Trójmieście

Internet Securities
opublikowano: 01-12-2006, 16:35

Spółka P4, która ma licencję na częstotliwości telefonii komórkowej rozpoczyna testy swojej sieci w Warszawie i Trójmieście.

Spółka P4, która ma licencję na częstotliwości telefonii komórkowej rozpoczyna testy swojej sieci w Warszawie i Trójmieście. Firma zaczęła w piątek rekrutację około 20 tys. osób, które wezmą udział w testach. Potrwają one do komercyjnego startu usług, planowanego wciąż na I kwartał 2007 roku, powiedziała agencji ISB Magdalena Sawicka, rzecznik P4.

„Dzisiaj rozpoczyna się rekrutacja osób do testów. Od 15 grudnia będą rozdawane pierwsze telefony. Docelowo będzie to grupa około 20 tys. osób” – powiedziała Sawicka.

„Testy potrwają aż do czasu komercyjnego startu naszej sieci, który jest planowany na pierwszy kwartał przyszłego roku” – dodała.

Chętni do udziału w testach muszą przejść przez kilka etapów selekcji. Sawicka powiedziała, że chodzi o wyselekcjonowanie osób o preferencjach odpowiadających profilowi przyszłego użytkownika P4. Rekrutacja jest prowadzona poprzez stronę internetową www.nadchodzi4.com.

Rzecznik P4 mówi, że spółce udaje się teraz nieco szybciej niż wcześniej pozyskiwać pozwolenia na budowę potrzebnych do obsługi sieci stacji bazowych, ale w pierwszym etapie komercyjnej działalności P4 będzie w znacznej mierze korzystało z infrastruktury Polkomtela.

P4 zawarło umowę z operatorem Plusa na wykorzystanie jego sieci w czerwcu tego roku. Firma poinformowała w sierpniu o przesunięciu terminu rozpoczęcia świadczenia usług na pierwszy kwartał w I kwartale przyszłego roku. Wcześniej planowała start komercyjny w IV kwartale tego roku.

Spółce przeszkodziły opóźnienia w pozyskiwaniu pozwoleń na budowę stacji bazowych. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu