P4 szybko rośnie

MEW
19-04-2011, 00:00

Operator sieci Play przytył w rok o ponad połowę.

Operator sieci Play przytył w rok o ponad połowę.

P4, operator sieci Play, ma 5,5 mln klientów.

— To wzrost o 60 proc. w porównaniu z I kw. 2010 r. — mówi prezes Jorgen Bang Jensen.

Z tej liczby 44 proc. to klienci abonamentowi (post-paid).

— Obroty rosły w ślad za liczbą klientów. Wzrost przychodów był tylko nieco niższy od przyrostu liczby klientów — mówi Jorgen Bang-Jensen.

A co z całym 2011 r.? Czy przychody będą rosły tak szybko, jak w 2010, gdy dynamika wyniosła 50 proc., a Play zakończył rok 2,05 mld zł przychodów)?

— Spadek MTR-ów dotknie nas tak samo jak innych operatorów, co w naszym przypadku spowolni tempo wzrostu. Ale nadrabiamy to wzrostami w segmencie transmisji danych — mówi Jorgen Bang-Jensen.

Play ujawnił także, że inaczej niż konkurenci liczy wskaźnik rentowności EBITDA, która na koniec 2010 r. wyniosła 452 mln zł.

— Koszty pozyskania klienta rozkładamy na cały okres, na który mamy podpisany z nim kontrakt. Szybko rośniemy, więc w ten sposób zmniejszamy dysproporcje tego wskaźnika między nami a pozostałymi operatorami komórkowymi — mówi prezes.

Operator sieci Play szacuje, że w tym roku ponad 1 mln osób zmieni operatora. W pierwszym kwartale 2011 r. P4 miał 70,3-procentowy udział w pozyskiwaniu abonentów, którzy odeszli od innych operatorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / P4 szybko rośnie