PA Nova chce rosnąć skokowo

ANP
opublikowano: 02-09-2010, 00:00

Emisja ma otworzyć drogę do dużych inwestycji, a co za tym idzie — także wzrostów.

Emisja ma otworzyć drogę do dużych inwestycji, a co za tym idzie — także wzrostów.

Specjalizująca się w m.in. działalności budowlanej, deweloperskiej i wynajmie własnych obiektów komercyjnych spółka liczy, że w połowie listopada przeprowadzi road show planowanej emisji do 2 mln akcji z wyłączeniem prawa poboru.

— Prospekt jest w nadzorze. Chcemy kierować emisję w stronę dotychczasowych akcjonariuszy. Ja nie będę brać w niej udziału — informuje Ewa Bobkowska, prezes spółki.

Po wczorajszym kursie (32 zł) mogłoby to być nawet 64 mln zł.

Pieniądze wesprą finansowanie galerii w Kędzierzynie-Koźlu (140 mln zł), w Jaworznie (ponad 200 mln zł) i zakupy ziemi pod kolejne projekty.

— Galerię w Kędzierzynie oddamy w 2012 r. W Jaworznie za 12 mln zł obejmiemy 50 proc. w spółce celowej. Na 8 ha powstanie galeria i park handlowy z kinem. Jeśli do emisji nie dojdzie, projekty będziemy realizować pojedynczo — uważa prezes.

W przyszłym roku mają być oddane do użytku parki handlowe w Stalowej Woli i Zamościu (wartości 37 mln zł).

W I półroczu 2010 spółka zamknęła cztery projekty.

— Obecnie realizujemy siedem, z których cztery, na ponad 90 mln zł, zakończymy w ostatnim kwartale. To oznacza, że trzeci kwartał pod względem wyników będzie nieciekawy — przyznaje prezes.

Po I półroczu spółka miała 8,9 mln zł zysku netto przy 68,6 mln zł przychodów. W tym samym okresie w 2009 r. było to 15,5 mln zł i 84,1 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane