PA Nova już nie chce emisji

GRA
opublikowano: 05-03-2010, 00:00

Budowlano-deweloperska spółka jest spokojna o tegoroczne wyniki. Emisję akcji odkłada.

Budowlano-deweloperska spółka jest spokojna o tegoroczne wyniki. Emisję akcji odkłada.

Choć w wielu branżach wciąż widać spowolnienie, PA Nova konsekwentnie poprawia wyniki. Zeszły rok zamknęła wyższymi przychodami (+158 mln zł wobec 144 mln zł w 2008 r.) i lepszym zyskiem (18,6 mln zł wobec 15, mln zł). O ten rok budowlano-deweloperska spółka też jest spokojna.

— Nasz portfel zamówień na ten rok ma już wartość 170 mln zł. Ponadto szacujemy, że uda nam się zachować rentowność na poziomie 10 proc. — mówi Ewa Bobkowska, prezes i akcjonariusz PA Nova.

Spółka specjalizuje się m.in. w budowie marketów dla sieci handlowych. Buduje też galerie handlowe, a jej flagowym projektem jest obecnie galeria w Przemyślu. Zakończenie wartego 145 mln zł projektu zaplanowano na październik, a sprzedaż — na 2011 r.

— Już dostaję oferty zakupu galerii, ale są niesatysfakcjonujące — mówi Ewa Bobkowska.

Na dokończenie budowy galerii PA Nova musi zaciągnąć 100 mln zł kredytu.

— Finiszujemy rozmowy z bankiem. Umowę podpiszemy na przełomie marca i kwietnia — zapowiada prezes.

Zarząd nie sięgnie po emisję akcji, choć taką możliwość rozważał jeszcze pod koniec 2009 r. Chciał w ten sposób sfinansować galerię w Zamościu.

— Kurs jest za niski. Musiałby wynosić około 38 zł, żebyśmy wrócili do tej koncepcji — wyjaśnia Ewa Bobkowska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy