PA Nova liczy na uzyskanie z oferty ponad 92 mln zł

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 28-06-2007, 00:00

Rozwój sektora deweloperskiego ostrzy apetyty finansowe legnickiej firmy. Zaczęło się od 60 mln zł, a jest o połowę więcej.

Rozwój sektora deweloperskiego ostrzy apetyty finansowe legnickiej firmy. Zaczęło się od 60 mln zł, a jest o połowę więcej.

Od 6 do 11 lipca drobni inwestorzy będą mogli zapisywać się na akcje PA Nova, legnickiej firmy zajmującej się deweloperką i realizującą projekty budowlane. 11 i 12 lipca zarezerwowano na zlecenia od instytucji finansowych. Oferta obejmie 2,5 mln nowych walorów i 200 tys. sprzedawanych przez dotychczasowych udziałowców, czyli w praktyce założycieli spółki.

— Ale więcej akcji sprzedawać już nie zamierzamy — zapewnia Ewa Bobkowska, prezes PA Nova, która wraz z rodziną kontroluje dewelopera.

Pierwotnie zarząd mówił, że spodziewa się z emisji około 60 mln zł, teraz oczekiwania przekraczają 92 mln zł. Specjalnym aneksem została nawet podwyższona z 25 zł do 38 zł maksymalna cena w ofercie. Co się zmieniło?

— Rośnie rynek budowlany, pojawiają się nowe kontrakty, a realizacja prognoz jest już prawie pewna — tłumaczy Marek Witkowski, reprezentujący Supremę, pełniącą rolę oferującego.

Prognozy zakładają zwiększenie w tym roku zysku o połowę, do 12,7 mln zł, a w 2008 r. o 19 proc., do 15,1 mln zł.

— To są raczej ostrożne plany — twierdzi Jarosław Broda, wiceprezes firmy.

Uzyskane pieniądze pójdą głównie na realizację projektów budowlanych, m.in. na kompleksy usługowo-handlowe w: Przemyślu (27,5 mln zł) i Gliwicach (37,5 mln zł).

Prezes nie wyklucza też akwizycji. Grupie przydałoby się przedsiębiorstwo drogowe z własną przetwórnią materiałów bitumicznych. Ma już coś na oku, ale rozmowy są na razie niezobowiązujące.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu