PA Nova ponad planem

ANP
opublikowano: 03-02-2009, 00:00

Gliwicka spółka nie zrobi nowej emisji. Finalizuje negocjacje kredytu i zapowiada dobre wyniki z 2008 roku.

Gliwicka spółka nie zrobi nowej emisji. Finalizuje negocjacje kredytu i zapowiada dobre wyniki z 2008 roku.

PA Nova, spółka budowlano-deweloperska, która jeszcze niedawno narzekała na problemy z uzyskaniem finansowania inwestycji, obecnie finalizuje rozmowy z bankami.

— Kończymy negocjowanie kredytu. Myślę, że go otrzymamy — mówi Ewa Bobkowska, prezes PA Nova.

Spółka szacowała, że na projekty będzie potrzebowała nawet 100 mln zł. W przypadku braku finansowania miała rozważyć nową emisję akcji.

— Nie będzie emisji. Akcje są mocno niedowartościowane. Nie wiemy, czemu tak się dzieje. Jeszcze nie ogłaszaliśmy wyników, ale zapewniam, że inwestorzy będą zadowoleni. Mamy wyższe zyski od prognozowanych. Nie zawieraliśmy też opcji walutowych. Może kurs spada, bo któryś z funduszy postanowił pozbyć się papierów — mówi prezes.

Spółka szacuje na koniec 2008 r. 110,6 mln zł przychodów i 15,1 mln zł zysku netto.

W ostatnich trzech miesiącach akcje firmy potaniały z ponad 30 zł do poniżej 12 zł. Prezes zapewnia, że wszystkie inwestycje idą zgodnie z planem. W pierwszym półroczu mają być ukończone trzy projekty, a w drugim — pięć.

— W tym roku rozpoczniemy trzy-cztery nowe projekty. Portfel zleceń na 2009 r. mamy zapełniony. Przyszłoroczny zaś jest wypełniony w 20-30 proc. — dodaje Ewa Bobkowska.

Na wiosnę spółka szykuje się do zakupów ziemi pod inwestycje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu