PA Nova stawia na galerie

GRA
opublikowano: 29-10-2010, 00:00

Budowlana spółka na razie nie sprzeda galerii w Przemyślu, bo czeka na lepsze ceny.

Budowlana spółka na razie nie sprzeda galerii w Przemyślu, bo czeka na lepsze ceny.

Gliwicka spółka, specjalizująca się w działalności budowlanej, deweloperskiej i wynajmie własnych obiektów komercyjnych, otworzyła właśnie galerię handlową Sanowa w Przemyślu.

— Na otwarcie przyszło aż 30 tys. osób, a samo miasto liczy 70 tys. mieszkańców. Wynajęte mamy 92 proc. powierzchni, a roczny czysty zysk z tego obiektu szacujemy na 3,5 mln EUR. Jeszcze w tym roku zainkasujemy z tego tytułu 2 mln zł — szacuje Ewa Bobkowska, prezes i główny akcjonariusz spółki.

PA Nova jest 100-procentowym właścicielem obiektu, na który wydała 136 mln zł. Nie kryje, że planuje go sprzedać.

— Otrzymujemy sporo ofert, ale są o około 10 proc. niższe od oczekiwań. Zresztą wolimy poczekać z transakcją do czerwca 2011 r., by mieć półroczne dane o obrotach — wyjaśnia Ewa Bobkowska.

Własne obiekty komercyjne ważą coraz więcej w biznesie PA Nova, co jest zgodne z jej strategią. Na wiosnę 2011 r. ruszy budowa galerii w Kędzierzynie- -Koźlu (wartość projektu to około 140 mln zł), a późną jesienią —galerii Jaworzno (180 mln zł).

To m.in. na projekt w Kędzierzynie-Koźlu PA Nova chce pozyskać z rynku pieniądze. Zamierza wyemitować 2 mln papierów, co przy obecnym kursie daje wartość emisji na poziomie grubo powyżej 60 mln zł. To subskrypcja prywatna skierowana do inwestorów instytucjonalnych.

— Ofertę chcemy zamknąć do końca roku — zapowiada Ewa Bobkowska.

A jeśli rynek nie będzie sprzyjał?

— Nie mamy noża na gardle. Pomyślimy m.in. o obligacjach. Chcemy po prostu mieć pieniądze na szybki rozwój i inwestycje w bank ziemi — argumentuje Ewa Bobkowska.

Pieniądze przydadzą się też na sfinansowanie "okazji". Na rynku jest bowiem sporo niezrealizowanych galerii, których właściciele są w kłopotach finansowych.

— Przyglądamy się takim projektom. Niewykluczone, że w jednym z nich wejdziemy w spółkę z dotychczasowym właścicielem lub odkupimy projekt — twierdzi Ewa Bobkowska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu