PA Nova szuka finansowania

ANP
opublikowano: 12-12-2008, 00:00

Na opłacenie planowanych projektów spółka potrzebuje od 50 do 100 mln zł. Jedną z rozważanych opcji jest nowa emisja.

Na opłacenie planowanych projektów spółka potrzebuje od 50 do 100 mln zł. Jedną z rozważanych opcji jest nowa emisja.

PA Nova, spółka budowlano-deweloperska, nie martwi się o brak zleceń w przyszłym roku. Jedynym problemem może okazać się finansowanie projektów.

— Nie odczuwamy kryzysu w branży. Sieci, z którymi współpracujemy, rozbudowują się. Bardziej martwi mnie uzyskiwanie pieniędzy, których brak wstrzymałby budowy galerii. Zastój widoczny jest w bankach, które nie mówią "nie", ale mają coraz większe wymagania — uważa Ewa Bobkowska, prezes PA Nova.

Szacuje, że spółce potrzeba 50-100 mln zł na nowe projekty.

— Chcieliśmy zrobić nową emisję akcji, ale na razie nie sprzyja temu rynek. Wciąż jednak taką możliwość rozważamy. Szukamy pieniędzy także w bankach i funduszach — dodaje prezes.

Jeśli ziści się czarny scenariusz, spółka będzie wykonywać jedynie własne, mniejsze projekty. Do dyspozycji ma jeszcze około 30 mln zł z zeszłorocznej emisji (spółka zdobyła 93 mln zł).

— Na pierwsze półrocze 2009 r. mamy podpisane umowy na pięć projektów wartości 93 mln zł. W drugiej części roku rozliczymy kolejne cztery inwestycje za 83 mln zł. Ale na tych dziewięciu kontraktach w przyszłym roku na pewno nie poprzestaniemy — mówi Ewa Bobkowska.

Jeszcze przed świętami spółka kupi grunty pod małą sieć handlową. Ostatnio informowała m.in. o podpisaniu umowy na roboty budowlane z firmą Kaufland Polska Markety na 21 mln zł netto oraz o dwóch przedwstępnych umowach z firmą Netto na wybudowanie dwóch domów towarowych za 18,9 mln zł netto.

W zeszłym tygodniu PA Nova złożyła wniosek o pozwolenie na budowę galerii w Kędzierzynie-Koźlu. W połowie roku chce też złożyć wniosek o pozwolenie na budowę galerii w Zamościu. Spółka prognozuje na koniec roku 110,6 mln zł przychodów oraz 15,1 mln zł zysku netto. Prezes Bobkowska zapewnia, że prognoza wyniku netto będzie przekroczona, a przychodów — wykonana.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu