Czytasz dzięki

PA Nova: wyniki będą dobre

ANP
opublikowano: 12-04-2010, 00:00

Kredytu na galerię

Kredytu na galerię

w Przemyślu jeszcze nie

ma, ale zarząd jest dobrej

myśli.

Władze PA Nova, spółki budowlano-deweloperskiej, są spokojne o wyniki I kwartału.

— Będą dobre i porównywalne do takiego samego okresu w 2009 r. [50,71 mln zł skonsolidowanych przychodów i 5,8 mln zł zysku netto — przyp. red.]. Portfel zleceń na ten rok mamy niemal zapełniony. Opiewa na około 180 mln zł — mówi Ewa Bobkowska, prezes PA Nova.

Raport za I kwartał spółka opublikuje 6 maja.

— O wyniki roczne też jestem spokojna. Powinny być trochę lepsze od ubiegłorocznych — twierdzi prezes.

Wówczas przychody wyniosły 158 mln zł, a zysk 18,62 mln zł.

W tym roku spółka rozpoczęła trzy projekty, w planach ma jeszcze cztery o wartości 20-40 mln zł.

— Chcemy w tym roku zamknąć siedem. Na wszystkie mamy finansowanie. Flagowa inwestycja, budowa galerii w Przemyślu [145 mln zł — przyp. red.], idzie zgodnie z planem. Otwarcie nastąpi pod koniec października. Sprzedaż ruszy w przyszłym roku — dodaje prezes.

Przesuwa się jednak zdobycie na ten projekt kredytu, który może sięgnąć nawet 100 mln zł. Umowa z bankiem miała być podpisana na przełomie marca i kwietnia.

— Spodziewam się, że rozmowy zakończą się w połowie maja — mówi prezes.

Na razie spółka posiłkuje się kredytem obrotowym. Wcześniej rozważała emisję akcji, ale z planów zrezygnowała ze względu na zbyt niski kurs akcji na GPW. Wczoraj płacono za nie 33 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane