Padł poziom 1600 pkt

Sebastian Gawłowski
07-10-2003, 00:00

W poniedziałek kontrakty terminowe na WIG20 wzrosły aż o 60 pkt. Poziom 1600 pkt padł bez problemu. Kontrakty są o 36 pkt wyżej niż WIG20.

Tak duży wzrost wprowadził zamęt wśród posiadaczy krótkich pozycji. Ostatni raz powyżej 1600 pkt kontrakty były notowane 8 września. Gracze będą obserwować teraz zmagania indeksu w strefie psychologicznego oporu. Jego pokonanie będzie oznaczać zakończenie korekty. Rynek żyje nadziejami na powrót hossy. Na wczorajszy wzrost gracze zareagowali euforycznie.

Na początku notowań na rynku terminowym gracze byli ostrożni ze względu na słabe otwarcie na Zachodzie. Grudniowa seria futures na WIG20 startowała na poziomie 1545 pkt. Nastroje poprawiły się po otwarciu handlu akcjami. Sygnałem do mocniejszego kupna było pokonanie przez kontrakty oporu przy 1555 pkt. Wzrost i realizacja kolejnych zleceń stop loss wyniosła futures w okolice 1600 pkt. Rosła też liczba otwartych pozycji, co jest sygnałem potwierdzającym wiarygodność zwyżki. Grudniowe kontrakty wyznaczyły na zamknięciu maksimum na poziomie 1626 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Padł poziom 1600 pkt