Paged Meble powyżej 200 mln zł

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 28-01-2008, 00:00

Przekroczenie progu 200 mln zł sprzedaży — to plan prezesa meblowej grupy na ten rok. Debiut na giełdzie musi poczekać

Przekroczenie progu 200 mln zł sprzedaży — to plan prezesa meblowej grupy na ten rok. Debiut na giełdzie musi poczekać

Wybierający się na giełdowy parkiet Paged Meble zamierza w tym roku skorzystać na ubiegłorocznych przejęciach i restrukturyzacji.

— Nasze przychody przekroczą 200 mln zł i to wyraźnie — zapowiada Jacek Zdybel, wiceprezes spółki z grupy giełdowego Pagedu.

Przez ostatnie trzy lata jej obroty mieściły się w granicach 150-200 mln zł. Ale w połowie 2007 r. grupa wzbogaciła się m.in. o zakłady w Jarocinie. Na razie jednak korzyści z inwestycji widać będzie tylko na poziomie przychodów. Jeśli chodzi o zysk netto, to ze wstępnych szacunków wynika, że Paged Meble w 2007 r. podwoił go do 6 mln zł. Ale w tym roku znaczący wzrost przychodów nie spowoduje wzrostu zysku.

— Czeka nas dużo inwestycji i dalsza restrukturyzacja w Jarocinie. Musimy zwiększyć efektywność, dlatego produkcję realizowaną obecnie w sześciu zakładach chcemy zmieścić w pięciu. To konieczne w dobie mocnego złotego i presji na wzrost płac. Cen nie da się tak szybko podnosić — tłumaczy wiceprezes.

Ponadto firma przesunęła ofertę publiczną. Pierwotnie chciała uzyskać 25-30 mln zł z nowej emisji w pierwszym kwartale, ale już mówi o końcóu roku.

— Finansowanie mamy zapewnione, ale trzeba się zadłużać, co zwiększa koszty finansowe. Pieniądze z emisji przydałyby się już teraz, ale warunki rynkowe nie są sprzyjające. Lepiej sprzedać akcje później, ale za godziwą cenę — twierdzi Jacek Zdybel.

Jak już Paged Meble dostanie gotówkę, będzie mógł rozszerzyć program inwestycyjny o nowe cele.

— Chcemy postawić na nowe technologie — deklaruje wiceprezes.

Paged Meble planuje też wzmonić się na krajowym rynku, gdzie zarabia się lepiej. Do tej pory ponad połowa produkcji trafiała na eksport, w tym roku ponad połowa ma być sprzedana w kraju. I to będzie optymalna i bezpieczna struktura przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy