Czytasz dzięki

Paged na sądowej drodze

KSA
opublikowano: 08-05-2009, 00:00

Drzewna spółka liczy, że na sali sądowej uda jej się wynegocjować lepsze porozumienie z Bankiem BPH w sprawie opcji.

Drzewna spółka liczy, że na sali sądowej uda jej się wynegocjować lepsze porozumienie z Bankiem BPH w sprawie opcji.

Krakowski sąd rozpoczął postępowanie z powództwa Pagedu-Sklejki o stwierdzenie "nieistnienia stosunku prawnego spółki wobec banku BPH". Chodzi o umowę opcyjną, której Paged nie uznaje. Wartość sporu — 37,5 mln zł. Zdaniem banku nie ma podstaw prawnych do kwestionowania umowy opcyjnej.

Złożenie wniosku w sądzie poprzedzone było czteromiesięcznymi negocjacjami z bankiem. Zresztą rozmowy w sprawie redukcji zobowiązań związanych z opcjami wciąż trwają. Z tego powodu Paged złożył równocześnie wniosek o wszczęcie w pierwszej kolejności postępowania mediacyjnego.

— Liczymy na to, że w ten sposób uda nam się osiągnąć lepsze porozumienie — mówi Daniel Mzyk, prezes Pagedu.

Wejście na drogę sądową spowodował brak możliwości spełnienia przez Paged-Sklejkę warunków porozumienia, zaproponowanych przez bank.

— W tym momencie spółka nie byłaby w stanie zgromadzić gotówki wystarczającej do pokrycia zobowiązań, jakie bank zaproponował w porozumieniu — wyjaśnia prezes.

Zarząd Pagedu oczekuje, że zapadnie pozytywne dla spółki orzeczenie. Prowadzi jednak dodatkowy audyt, który ma potwierdzić zasadność złożenia wniosku przez zarząd spółki zależnej. Nie wiadomo, czy z umowami opcyjnymi z jeszcze dwoma bankami też pójdzie do sądu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane