Paged przedstawił koncepcję połączenia Swarzędza i Pagedu Meble

opublikowano: 29-03-2007, 16:49

Prezes Paged SA poinformował w czwartek, że  przedstawił prezesowi Swarzędz Meble koncepcję połączenia tej spółki z firmą Paged Meble.

"Rozmawiałem z prezesem Ehrenhaltem (prezesem Swarzędz Meble). Przedstawiłem naszą koncepcję, aby w kolejnym kroku doprowadzić do połączenia Swarzędza i naszej spółki zależnej Paged Meble. Uważamy, że byłoby to dobre rozwiązanie zarówno dla akcjonariuszy Swarzędza, jak i Pagedu" - powiedział Krzysztof Bukowski, prezes Pagedu.

Propozycja Pagedu zakłada emisję akcji Swarzędza skierowaną do właścicieli Pagedu Meble.

"Musiałaby być uchwalona przez akcjonariuszy Swarzędz Meble nowa emisja akcji z wyłączeniem prawa poboru, skierowana do właścicieli Pagedu Meble, czyli de facto do Pagedu, w wyniku czego Swarzędz Meble stałby się właścicielem spółki Paged Meble. Później należałoby dokonać integracji na poziomie operacyjnym" - powiedział Bukowski.

Paged Meble czeka obecnie na ruch ze strony Swarzędza.

Bukowski dodał, że gdyby nie doszło do porozumienia ze Swarzędzem, nadal aktualna jest koncepcja wejścia Pagedu Meble samodzielnie na GPW.

Niedawno Swarzędz przedstawił szczegóły swojej strategii na najbliższe lata, którą chce finansować głównie z emisji akcji.

Według informacji PAP NWZA Swarzędza zdecydowało w czwartek o emisji do 74,9 mln akcji IX emisji z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy spółki. Dzięki tej emisji spółka chce pozyskać około 45-48 mln zł na realizację strategii do 2011 roku.

W sumie firma planuje wydać na ten cel około 65 mln zł. W tym czasie Swarzędz Meble chce inwestować m.in. w rozbudowę własnych mocy produkcyjnych oraz przejęcia w branży. Pozostałe środki mają pochodzić z zysku netto za lata 2007-2009 (ok. 8-9 mln zł) i z kredytu bankowego lub emisji obligacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane