Paged rośnie po korekcie

Kamil Zatoński
06-10-2004, 00:00

Wczorajsza zwyżka notowań Pagedu o 5,3 proc. przy sporych obrotach (właściciela zmieniło 64,9 tys. sztuk akcji) to zapowiedź powrotu do tendencji zwyżkowej. Przyczyn wzrostu należy się jednak doszukiwać w analizie technicznej, bo spółka w ostatnich tygodniach nie publikowała istotnych dla rynku informacji.

Bardzo dobre wyniki drugiego kwartału i perspektywa podniesienia prognoz przychodów i zysku spowodowała, że od połowy czerwca kurs spółki znajdował się w trzymiesięcznej fali wzrostowej. W tym czasie cena wzrosła o 55 proc., z 14,30 zł do 22,20 zł. Poziomu 23 zł nie udało się przebić, bo część inwestorów postanowiła zrealizować zyski. Od połowy września korekta sprowadziła notowania poniżej 20 zł, a po informacji o tym, że członek rady nadzorczej pozbywał się części papierów, kurs w trakcie jednej sesji stracił 1,5 proc. Przy poziomie 19,60 zł graczom udało się jednak wybronić średnioterminową linię trendu wzrostowego. Odbicie się od niej zwiastuje zwyżkę w kierunku poprzedniego maksimum. Wycenę papierów spółki powinna także wspierać zapowiedź skupu akcji własnych spółki. Niewykluczone, że zniżkę kursu do powiększenia portfela wykorzystał Edmund Mzyk (ma 8,71 proc. kapitału).

Analitycy Domu Maklerskiego Millennium w niedawnej rekomendacji kurs docelowy spółki oszacowali na 25,50 zł, czyli około 20 proc. powyżej wczorajszej wyceny. Spółka jest w trakcie restrukturyzacji, pozbyła się nierentownej części aktywów (tartaków) i skupiła się na produkcji mebli i sklejki, co przy dobrej koniunkturze na te wyroby i rozbudowanej sieci handlowej powinno sprzyjać realizacji prognoz. Przychody w 2004 r. mają wynieść 321,84 mln zł, zysk operacyjny 25,2 mln zł, a zysk netto 19,6 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Paged rośnie po korekcie