Paged zawiesił projekt

KSA
09-02-2010, 00:00

Choć było blisko — na razie ze współpracy z rosyjską fabryką sklejki nic nie wyszło.

Choć było blisko — na razie ze współpracy z rosyjską fabryką sklejki nic nie wyszło.

Kilkanaście dni temu Paged miał poinformować oficjalnie, jak widzi swoją współpracę ze zlokalizowaną w Rosji nowo budowaną fabryką sklejki. Do dziś jednak tego nie zrobił.

— Wydawało nam się, że dojdziemy do porozumienia z właścicielami zakładu, ale na razie nic na to nie wskazuje — przyznaje Daniel Mzyk, prezes Pagedu.

Meblowy holding przeprowadził analizę projektu i wycenę na własne potrzeby. Okazało się jednak, że rozbieżności w oczekiwaniach cenowych między jedną a drugą stroną są zbyt duże.

— Dwa tygodnie temu mieliśmy otrzymać odpowiedź na naszą propozycję, ale do tej pory jej nie otrzymaliśmy — mówi Daniel Mzyk.

Nie ujawnia szczegółów złożonej oferty. Wiadomo jedynie, że umowa między Pagedem a rosyjską fabryką miała dotyczyć dystrybucji i wsparcia technicznego. Wcześniej na łamach "Parkietu" Daniel Mzyk informował, że giełdowa spółka przekaże ZAO AFK know-how i przeszkoli pracowników. W zamian będzie po preferencyjnych cenach otrzymywać surowe i wstępnie przetworzone drewno oraz gotową sklejkę. Paged nie wykluczał też powiązania kapitałowego z rosyjskim zakładem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Paged zawiesił projekt