Paged zyskuje na popularności

KSA
opublikowano: 27-04-2009, 00:00

Akcje drzewnej spółki mocno ostatnio drożały przy sporych obrotach. Sprawie przygląda się Komisja Nadzoru Finansowego.

Akcje drzewnej spółki mocno ostatnio drożały przy sporych obrotach. Sprawie przygląda się Komisja Nadzoru Finansowego.

W ciągu ostatnich pięciu sesji kurs Pagedu poszybował w górę o 26 proc. Spółka była czwartą najbardziej drożejącą w tym okresie, a jej akcje cieszyły się ponadprzeciętną popularnością. Skąd to nagłe zainteresowanie inwestorów?

— Trudno mi to wytłumaczyć. Podejrzewam, że niektórzy mogą grać pod informację o podpisaniu przez nas porozumienia z bankami sprawie opcji — mówi Daniel Mzyk, prezes Pagedu.

Podkreśla, że negocjacje wciąż trwają (już czwarty miesiąc) i trudno określić termin ich zakończenia. Tymczasem ostatnie transakcje na akcjach Pagedu pod lupę wzięła Komisja Nadzoru Finansowego (KNF).

— Standardowo sprawdzamy takie zachowanie kursu — informuje Łukasz Dajnowicz, rzecznik KNF.

Paged podlicza wyniki finansowe grupy za I kwartał. Ich szczegóły poznamy 15 maja, gdy opublikowany zostanie raport, ale trudno spodziewać się rewelacji, biorąc pod uwagę chociażby przeszacowania wartości kredytów. Drzewnej firmie nadal nie sprzyja też rynek– zarówno w kraju, jak i za granicą. Załamania popytu na rynku brytyjskim nie przetrwała jedna ze spółek córek Pagedu — Woodways Imports Ltd.

— Liczyliśmy na to, że uda się ją jeszcze wyprowadzić na prostą. Pod koniec ubiegłego roku wymieniliśmy zarząd tej spółki i mieliśmy ją połączyć z innym naszym podmiotem (spółką BUK — red.) by obniżyć koszty, ale nie zdążyliśmy — przyznaje Daniel Mzyk.

Brytyjskie spółki Pagedu miały ostatnio niewielki wpływ na wyniki całej grupy, ale jeszcze 2-3 lata temu, gdy ten rynek miała się dobrze, zapewniały nawet około 20 proc. skonsolidowanych zysków. W kraju ramię meblowe Pagedu ma się nieco lepiej.

— Jak na ten rynek jestem zadowolony z Pagedu Meble. Restrukturyzacja przynosi już pożądane efekty, a sprzedaż kształtuje się na niezłym poziomie — mówi Daniel Mzyk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy