PAIiIZ pozyskała 9 inwestorów z USA, stworzą ok. 1,5 tys. miejsc pracy

ISBNews
opublikowano: 04-11-2015, 15:13

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) pozyskała podczas misji inwestycyjnej 9 amerykańskich projektów, dzięki którym w Polsce może powstać 1500 miejsc pracy, podała Agencja.

Delegacja na czele z dyrektor DIZ, Iwoną Chojnowską-Haponik prowadziła w USA działania o charakterze marketingu inwestycyjnego, które mają promować Polskę, jako atrakcyjne miejsce do lokowania kapitału i prowadzenia działalności gospodarczej. 

Zobacz więcej

Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych

Marek Wiśniewski

Eksperci Agencji prowadzili negocjacje z decydentami, przedstawicielami otoczenia biznesu oraz potencjalnymi inwestorami z sektora finansowego,  spółkami technologicznymi 

i firmami zainteresowanymi rozbudową centrów B+R w Polsce. Rozmowy toczyły się m.in. w Filadelfii, Nowy Jorku, Bostonie, Chicago.

W efekcie tych spotkań porfolio PAIiIZ wzmocniło się o aż dziewięć nowych projektów. Jest wśród nich pięć inwestorów, którzy debiutują na polskim rynku. Jak szacuje szefowa Departamentu Inwestycji Zagranicznych, pozyskane projekty amerykańskie mogą przełożyć się niebawem na stworzenie 1500 miejsc pracy w Polsce. 

USA jest krajem, z którego pochodzi najwięcej inwestycji obsługiwanych przez Agencję. Obecnie PAIiIZ wspiera ponad 30 amerykańskich projektów. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PAIiIZ pozyskała 9 inwestorów z USA, stworzą ok. 1,5 tys. miejsc pracy