Pakiet został obroniony

JK
opublikowano: 02-07-2009, 00:00

Posłowie koalicji odrzucili poprawki związkowców do pakietu antykryzysowego.

Posłowie koalicji odrzucili poprawki związkowców do pakietu antykryzysowego.

Na nic zdały się próby wprowadzenia daleko idących zmian w pakiecie antykryzysowym. Wczoraj posłowie PO i PSL udaremnili opozycji z PiS oraz SLD przeforsowanie pomysłów związkowców. 25 poprawek do ustawy przepadło. Połączone komisje finansów oraz pracy i polityki społecznej zarekomendują całemu Sejmowi nieuchwalanie zmian, które nie podobają się pracodawcom i wywracają pakiet do góry nogami.

Związkowcy domagali się przede wszystkim wprowadzenia automatycznego przekształcania po dwóch latach umów o pracę na czas określony w bezterminowe. Zdaniem Janusza Śniadka, szefa NSZZ Solidarność, dzięki temu wzrosłoby bezpieczeństwo i pewność zatrudnienia. Pracodawcy alarmowali, że doprowadziłoby to nadmiernego utrudnienia firmom zarządzania kadrami w warunkach kryzysu.

Związkowcy chcieli też ograniczyć możliwość korzystania z elastycznego czasu pracy (12-miesieczny okres rozliczeniowy) tylko do firm, które ucierpiały z powodu kryzysu. Rząd uważa, że z tego prawa powinny korzystać wszystkie firmy, również w dobrej kondycji. I ta opcja została wczoraj obroniona.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu