Pałac: widzimy kluczową rolę PZU Życie w Pracowniczych Planach Kapitałowych

PAP
opublikowano: 25-07-2018, 06:15

Z punktu widzenia biznesowego, drugie półrocze tego roku będzie dobre dla PZU Życie - ocenia w rozmowie z PAP prezes spółki Roman Pałac. Zapowiada, że widzi kluczową rolę PZU Życie w Pracowniczych Planach Kapitałowych, niezależnie od ostatecznego ich kształtu.

"Z punktu widzenia biznesu, myślę że będzie to dla nas dobre półrocze. Jeśli chodzi o naszą ofertę ubezpieczeniową zaczynamy mocniej współpracować z naszymi bankami w Grupie, czyli z Pekao SA i Alior Bankiem. W drugim półroczu banki będą bardziej zaangażowane w sprzedaż produktów PZU" - powiedział Pałac.

Jak dodał, w pierwszym półroczu Grupa PZU mocno zmieniła model niektórych kanałów sprzedaży "Zakładam, że w drugim półroczu będziemy widzieć tego efekty" - ocenił.

W I kw. 2018 r. w PZU Życie marża ubezpieczeń grupowych i indywidualnie kontynuowanych wzrosła o 2,8 p.p. rok do roku, osiągając 16,6 proc. Spółka planuje, że kolejne kwartały powinny przyczyniać się do poprawy rentowności i dojścia do strategicznego poziomu 20 proc. w skali roku.

Prezes Pałac pytany o rolę PZU Życie w powstającej nowej reformie emerytalnej, powiedział, że spółka czeka na finalną wersję projektu.

"Widzimy kluczową rolę grupy PZU w tym projekcie. Niezależnie od tego, jaki będzie finalny kształt tej reformy, będziemy w niej uczestniczyć" - zapowiedział.

Jego zdaniem, utworzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych jest dobrym rozwiązaniem dla klientów i uzupełnieniem podstawowego zabezpieczenia na emeryturę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Pałac: widzimy kluczową rolę PZU Życie w Pracowniczych Planach Kapitałowych