Paliwa: Ceny spadają, ale nikt nie wie, jak długo to potrwa

Urszula Cieślak
opublikowano: 24-01-2008, 00:00

Wtorkowa decyzja Fedu o obniżeniu stóp procentowych na krótko powstrzymała spadki cen ropy. Bez wpływu na rynek pozostają w tym momencie informacje o zamiarach OPEC odnośnie do dalszej polityki cenowej. Obawy przed recesją wydają się na tyle silne, że także podczas kolejnych sesji będziemy notować korekty ceny ropy i paliw. To oznacza, że powinna zostać utrzymana spadkowa tendencja na rynku krajowym zarówno na poziomie hurtu, jak i detalu.

Po raz kolejny z rzędu obserwujemy na stacjach spadki cen zarówno benzyny, jak i oleju napędowego. Średnie poziomy cen benzyny 95 i ON wynoszą odpowiednio 4,30 zł i 4,03 zł/l, czyli około 4 groszy na litrze mniej niż tydzień temu. W zależności od konkurencji, na rynkach lokalnych obniżki na poszczególnych stacjach sięgają 8 gr/l. Prawdopodobnie w kolejnych tygodniach nie zaobserwujemy zmiany tendencji, a to oznacza, że paliwa będą coraz tańsze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Cieślak

Polecane