Paliwa: Ceny szczęśliwie przyhamowały

Urszula Cieślak, BM Reflex
opublikowano: 29-11-2007, 00:00

Ceny ropy nie przekroczyły jeszcze poziomu 100 USD za baryłkę. To pozwoliło na wyhamowanie wzrostów cen paliw gotowych na giełdach surowcowych. W stosunku do notowań z poprzedniego tygodnia ceny ukształtowały się na poziomach niższych — ropy o 0,4 proc., benzyny o 1,1 proc. i oleju napędowego o 1,9 proc.

W najbliższych dniach powinny wystąpić korekty cen hurtowych w kraju. Na spadki w tym tygodniu wpływają spekulacje o zwiększeniu przez OPEC wydobycia ropy w I kwartale przyszłego roku.

Zanim jednak ceny na stacjach zaczną wyraźnie spadać, to powinniśmy być zadowoleni przynajmniej z wyhamowania tempa podwyżek cen oleju napędowego. W tym tygodniu ceny benzyny oscylują wokół poziomów z ubiegłego tygodnia, z lekką tendencją do spadków (średnio 4,43 zł/l), natomiast w przypadku oleju napędowego i LPG są wyższe średnio o 3 grosze na litrze. Za litr oleju napędowego płacimy średnio 4,21 zł/l, natomiast autogazu — 2,31 zł/l.

Urszula Cieślak, BM Reflex

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Cieślak, BM Reflex

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu