Paliwa: Drożej w hurcie, drożej na stacji

Urszula Cieślak, BM Reflex
opublikowano: 21-02-2008, 00:00

Kończy się dobra passa dla właścicieli samochodów. Po dwóch miesiącach korekt cen benzyny i oleju napędowego w dół, w tym tygodniu właściciele większości stacji decydują się na podwyżki. Zmiany te sięgają 10 groszy na litrze, co oznacza, że średni poziom cen benzyny Eurosuper 95 ponownie przekroczy poziom 4,30 zł/l, a oleju napędowego 4 zł/l.

W perspektywie kolejnych dni czekają nas niestety dalsze podwyżki cen, co oznacza, że paliwa podrożeją do poziomu z końca ubiegłego roku.

Ta wyraźna zmiana jest konsekwencją podwyżek cen na krajowym rynku hurtowym, które notujemy od 8 lutego. Ze względu na ich skalę nie udało się uniknąć podwyżek cen w detalu, tym bardziej że do końca tego tygodnia będą rosły ceny hurtowe. Nie byłoby tych podwyżek, gdyby nie wzrost cen ropy na świecie do najwyższego w tym roku poziomu. We wtorek osiągnęły one poziom 100,01 dol. za baryłkę na NYMEXIE i 98,56 dol. za baryłkę na ICE/IPE w Londynie.

Urszula Cieślak, BM Reflex

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Cieślak, BM Reflex

Polecane