Paliwa: Mocny złoty ratuje sytuację

GAS
opublikowano: 24-04-2008, 00:00

Paliwa: Mocny złoty ratuje sytuację

Nie widać końca podwyżek cen ropy i paliw na rynku światowym. Kolejny tydzień przynosi nowe rekordy. Ceny ropy na nowojorskiej giełdzie zbliżały się we wtorek do poziomu 120 USD. Tym razem nie udało się przebić kolejnej psychologicznej bariery, ale tylko dlatego, że notowania dotyczyły serii kontraktów majowych, które właśnie we wtorek wygasały. Nadal jednak utrzymuje się wysoki poziom cen ropy w związku z niskim kursem wartości dolara wobec euro. W tym tygodniu po raz pierwszy ceny benzyny i oleju napędowego na rynku ARA przekroczyły poziom odpowiednio 1000 i 1100 USD/t i w zasadzie tylko mocny złoty ratuje nas przed kolejnymi rekordami cen na rynku krajowym. W okresie od 16 do 23 kwietnia hurtowe ceny benzyny wzrosły o 34-37 zł/1000 l, a oleju napędowego o 4-12 zł/1000 l.

Kierowcy z obawami obserwują ceny przy dystrybutorach. Jest drogo, ale mimo wszystko nie notujemy silnego tempa wzrostu cen na stacjach. Od kilku tygodni średnie ceny benzyny bezołowiowej 95 kształtują się na poziomie 4,33 zł/l, a oleju napędowego na poziomie 4,24 zł/l.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy