Paliwa: Spadają ceny na stacjach benzynowych

Urszula Cieślak
opublikowano: 20-12-2007, 00:00

Kolejny tydzień z rzędu obserwujemy obniżki cen paliw na stacjach. W rezultacie przeceny na światowym rynku ropy i dalej na krajowym rynku hurtowym, ceny benzyny bezołowiowej 95 i oleju napędowego potaniały od początku grudnia blisko o 10 groszy na litrze. Za litr benzyny Eurosuper 95 płacimy obecnie 4,35-4,37 zł, natomiast za litr oleju napędowego około 4,14 -4,16 zł. Na stabilnym poziomie 2,28-2,30 zł pozostają od początku miesiąca ceny autogazu.

Wszystko wskazuje na to, że utrzyma się spadkowa tendencja cen na stacjach, a w najgorszym wypadku ceny pozostaną na obecnym poziomie. Nawet jeśli ceny hurtowe w krajowych rafineriach będą rosły, nie powinno to do końca roku wpłynąć na poziom cen na stacjach. Obecna sytuacja jest z bliżona do tej z grudnia ubiegłego roku tylko pod względem kierunku zmian cen paliw. Jeśli chodzi o poziom cen, niestety płacimy rekordowo dużo. Litr Eurosuper 95 jest droższy o około 75 gr, a oleju napędowego o 52 gr/l niż w grudniu 2006 roku.

Urszula Cieślak, BM Reflex

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Cieślak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Paliwa: Spadają ceny na stacjach benzynowych