Paliwa: Wzrost wyhamuje obniżek nie będzie

MIB
opublikowano: 29-05-2008, 00:00

Paliwa: Wzrost wyhamuje, obniżek nie będzie

Ceny paliw na stacjach nieuchronnie podążają w kierunku 5 zł za litr. W tym tygodniu obserwujemy niestety dalsze podwyżki cen, jedynym optymistycznym sygnałem jest to, że ich skala maleje. O ile w ubiegłym tygodniu diesel na stacjach potaniał średnio o 14 gr na litrze, o tyle w tym podwyżki wynoszą średnio około 5 gr.

Podobnie w przypadku benzyn, które przed ostatnim długim weekendem potaniały o 6-8 gr/l, teraz drożeją średnio o 2-3 gr/l. Średnia cena benzyny Eurosuper 95 w tym tygodniu kształtuje na poziomie ponad 4,55 zł/l, a oleju napędowego przekracza poziom 4,60 zł/l.

Wyhamowuje skala podwyżek na rynku hurtowym, spowodowana korektą cen ropy i diesla na rynku światowym. W konsekwencji, jeśli ceny ropy pozostaną na obecnym poziomie około 128 USD za baryłkę, będzie szansa na wyhamowanie cen na stacjach, jednak o obniżkach możemy na razie zapomnieć.

Urszula Cieślak, BM Reflex

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu